Tłumaczenie książek technicznych | LOQUAX
Kliknij, aby przejść do wersji mobilnej strony
Polski English Deutsch Français Italiano Español 日本語

Szybka wycena


Twój adres e-mail Firma / Imię i nazwiskoNa jaki język
Informacje dodatkowe
Kontakt

tel.: 81 740 16 08
fax: 81 533 86 91
e-mail: biuro@loquax.pl
e-mail: biuro@Ltlumaczenia.pl

Powiązane linki


Obszar działalności

Biuro tłumaczeń specjalistycznych LOQUAX obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę a także resztę świata. Szczególnie dużo tłumaczeń wykonujemy dla naszych klientów z Warszawy, Wrocławia oraz Katowic.

Tłumaczenie książek technicznych

W związku z ciągłym rozwojem nauki i techniki, wymiana informacji z tej dziedziny stała się powszechna.

Przekłady książek

Dlatego też tak popularne stały się tłumaczenia książek technicznych oraz wszelkiego rodzaju artykułów oraz dokumentów z owej dziedziny. Nowoczesny język nauki oraz techniki jest niezmiernie formalny i wymaga w związku z tym od tłumacza niezwykłych umiejętności translatorskich.

Takie tłumaczenia techniczne rządzą się zupełnie innymi prawami, niż te tradycyjne. Tłumacz literatury naukowej oraz technicznej musi być niezmiernie dokładny, aby dokonać ścisłego i adekwatnego przekładu. Dzięki temu uniknie błędów, które mogłyby utrudnić zrozumienie tekstu.

tłumaczenie książek technicznych
książki techniczne

Wiele języków w ofercie

W związku z tym, iż język angielski należy do najczęściej używanych języków, to tłumaczenia techniczne najczęściej wykonuje się właśnie w nim. Jednak nasza firma oferuje również tłumaczenie książek technicznych na inne języki. Taki tłumacz techniczny jest poszukiwanym specjalistą, który musi posiadać wysokiej jakości językowe, a także wiedzę z zakresu określonej dziedziny.

W tłumaczeniach technicznych istotna jest bowiem nie tylko odpowiednia gramatyka, ale również i leksyka. Wszelkie teksty techniczne zawierają bowiem ogromną ilość specjalistycznej terminologii, która warunkuje odpowiednią jakość tekstu. Najważniejszym zadaniem tłumacza jest dokładność w tłumaczeniu i uporządkowanie tekstu tak, aby był czytelny i przejrzysty.

książki
laptop

Specyfika tłumaczeń technicznych

W przypadku tekstów technicznych każda informacja musi być odpowiednio przełożona na drugi język. Istotne jest tutaj uwzględnienie zasad logiki, aby tekst był spójny i prawidłowy pod względem merytorycznym. Gdy przygotowuje się tłumaczenia książek technicznych, to najważniejszy jest aspekt formalny oraz zastosowanie właściwej terminologii.

Taki gotowy przekład musi bowiem w pełni odpowiadać tekstowi oryginalnemu, a w dodatku powinien być całkowicie zrozumiały przez specjalistów z danej dziedziny. Wszystkie przedstawione tu zasady, odnoszą się nie tylko do tłumaczenia tekstów technicznych, ale również i z zakresu nauk ścisłych. Naukowa i techniczna literatura musi być przełożona w dokładny sposób, z uwzględnieniem wszelkich szczegółowych informacji.

Drobne zmiany powodują bowiem, że cały tekst może być niezrozumiały, a poza tym powstają absurdalne informacje. Dlatego też tłumaczenie książek technicznych wymaga najwyższe precyzji od tłumacza.

W naszej firmie zatrudniamy samych specjalistów, którzy nie tylko posiadają wysokie umiejętności językowe i znają świetnie gramatykę oraz terminologię, ale równocześnie są specjalistami z określonej dziedziny technicznej. Dzięki temu przygotowane przez nich przekłady charakteryzuje najwyższa jakość. Zapraszamy więc do współpracy. Jesteśmy w stanie przygotować każdego typu tłumaczenie z dziedziny technicznej, gdzie należy zwrócić uwagę na szczególną specyfikę tekstu. W razie jakichkolwiek pytań chętnie służymy pomocą, dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami.


LOQUAX zapewni Państwu skuteczną i zoptymalizowaną pod każdym względem procedurę tłumaczenia i lokalizacji Państwa materiałów.
Każdy z naszych specjalistów posiada wieloletnie doświadczenie jako tłumacz medyczny.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.
Najprostszą metodą otrzymania korzystnej, szybkiej i wiarygodnej wyceny jest dostarczenie do nas materiału źródłowego przeznaczonego do tłumaczenia i lokalizacji na język obcy.

Wycena tłumaczeń pisemnych

Wycena tłumaczeń
ustnych


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail biuro|małpa|loquax.pl
Kotakt telefoniczny 81 740 16 08
do góry
Share |